صفحه اصلی > آرشیو خبری خبری  


دکتر وحید صرامی:
تنها مرجع رسیدگی به تخلفات انضباطی دانشجویان، شوراهای انضباطی دانشجویان است / هیچ‌یک از نهادها یا مسؤولان دانشگاه مجاز به صدور یا اجرای تنبیهات انضباطی نیستند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ٣٠ دی ١٣٩٤ ساعت: ١١:٣١
دبیر شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت تأکید کرد: تنها مرجع رسیدگی و صدور حکم نسبت به تخلفات همه دانشجویان علوم پزشکی از جمله دانشجویان دوره‌های دستیاری، صرفا شوراهای انضباطی سه‌گانه بدوی، تجدیدنظر و مرکزی وزارت بهداشت است.

دبیر شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی معاونت فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس این وزارتخانه گفت: با استناد به مفاد ماده 2 آیین‌نامه انضباطی دانشجویان مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی، هر نوع اعمال و رفتار ارتکابی که خلاف شئون و حیثیت دانشجویی باشد، باید مطابق با مفاد این آیین‌نامه رسیدگی شود.
صرامی با اشاره به این که دانشجویان دوره‌های دستیاری نیز براساس تعریف ارایه شده در بند ب ماده 1 این آیین‌نامه، مشمول مقررات آیین‌نامه انضباطی دانشجویان هستند، تصریح کرد: صدور حکم یا اعمال هریک از تنبیهات مطرح در ماده 7 آیین نامه اضباطی دانشجویان نیز به تناسب، صرفا بر عهده هر یک از شوراهای انضباطی سه‌گانه بدوی، تجدیدنظر و مرکزی وزارت بهداشت است.
وی  افزود:  بنا بر مفاد تبصره 8 ماده 4 شیوه‌نامه اجرایی آیین‌نامه انضباطی دانشجویان، "صدور احکام انضباطی در خصوص دانشجویان، تنها از طریق شوراهای انضباطی صورت می‌گیرد و سایر نهادها یا مسؤولان دانشگاه، جز در مقام اجرای احکام صادر شده از سوی شوراهای انضباطی، مجاز به صدور یا اجرای مفاد هیچ‌یک از تنبیهات انضباطی نیستند.
دبیر شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: به همه روأسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تأکید شده است این موضوع را به کلیه قسمت‌های دانشگاه، اعلام نمایند.
 
شماره خبر: ١٢٨٣٧١
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: