صفحه اصلی > آرشیو خبری خبری  


معاون فرهنگی، دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:
رقابت 2500 دانشجو در المپیاد دوازدهم/ المپیاد ورزشی دانشجویان‏ علوم پزشکی‏، مهمترین رویداد فرهنگی ورزشی وزارت بهداشت به شمار می‌رود
تاریخ انتشار : شنبه ٢٦ تير ١٣٩٥ ساعت: ٠٩:١٧
معاون فرهنگی، دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه مراسم افتتاحیه دوازدهمین دوره المپیاد ورزشی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور 22 مرداد برگزار خواهد شد، گفت: تلاش می‌کنیم میزبان شایسته‌ای در این رقابتها باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت، دکتر ذبیح الله شاهمرادی دراین خصوص به خبرنگار روابط عمومی گفت: این مسابقات با حضور 2500 دانشجوی پسر از دانشجویان علوم پزشکی سراسر کشور به مدت 8 روز در 12 رشته ورزشی در اصفهان برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه در راستای هرچه بهتر برگزار شدن این دوره از مسابقات، تلاش خواهیم کرد، گفت: در همین راستا، جلسه هماهنگی با حضور دکتر نژاد جواد مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت و جمعی از مدیران تربیت بدنی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور روز دوشنبه برپا شد.
شاهمرادی تصریح کرد: المپیاد ورزشی دانشجویان‏ علوم پزشکی‏، مهمترین رویداد فرهنگی ورزشی وزارت بهداشت به شمار می‌رود که همه ساله برگزار می‌شود که امسال به میزبانی اصفهان و با حضور دانشجویان پسر برگزار خواهد شد.
وی یادآور شد: برای برگزاری هرچه بهتر این دوره از مسابقات درحال رایزنی با مسئولان مربوطه جهت جذب اعتبارات بیشتر هستیم .
شاهمرادی در پاسخ به این سوال که هزینه‌های مربوط به برگزاری المپیاد ورزشی از چه منابعی تأمین می‌شود، گفت: بخشی از هزینه‌ها به واسطه ثبت نام دانشجویان در مسابقات وصول می‌شود و بخشی نیز از سوی وزارت بهداشت تأمین می‌شود وامیدواریم میزبانی در خور شأن شهر اصفهان به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام باشیم و دانشجویان شرکت‌کننده در این دوره از مسابقات به عنوان سفیران استان‌های خود با  خاطری خوش، اصفهان را بعد از برگزاری مسابقات ترک کنند.
شاهمرادی درخصوص تأمین فضاهای ورزشی برای برگزاری این دوره از المپیاد ورزشی در اصفهان گفت: 8 رشته ورزشی در اماکن و فضاهای ورزشی پردیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار می شود ودرخصوص 4رشته ورزشی باید گفت که از تجهیزات و امکانات ورزشی دانشگاه اصفهان که در مجاورت دانشگاه علوم پزشکی است، استفاده خواهند شد. به عنوان مثال به دلیل نداشتن پیست دوومیدانی در پردیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، مسابقات دوومیدانی در مجاورت دانشگاه علوم پزشکی و در پیست مخصوص برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه رشته‌های فوتبال، والیبال، بسکتبال رشته‌های گروهی این دوره از مسابقات هستند، خاطرنشان کرد: شطرنج، کاراته، تکواندو، بدمینون، تنیس روی میز، تیراندازی، کشتی، شنا و دوومیدانی نیز رشته‌های انفرادی این دوره از مسابقات به شمار می‌روند.
شاهمرادی گفت: رشته های انفرادی این دوره از المپیاد ورزشی در 5 روز اول با یکدیگر به رقابت می‌پردازند و نفرات برتر هر رشته و مسابقات نهایی در 5 روز نخست مشخص خواهد شد اما رشته‌های گروهی تا پایان روز 29 مرداد ادامه خواهد داشت و تا آخرین ، شرکت‌کنندگان بایکدیگر به رقابت می‌پردازند.
وی یکی از اهداف مهم برگزاری المپیاد ورزشی دانشجویان را ایجاد شور و نشاط ورزشی و برگزاری رقابتی سالم و سازنده بین دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور عنوان کرد وگفت: از بعد فرهنگی نیز برگزاری این المپیادهای ورزشی سبب ایجاد تحکیم بیشتر بین دانشجویان، همزیستی و تبادل فرهنگی استان‌های مختلف خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: در کنار برگزاری مسابقات ورزشی، در طول 8 روز میزبانی این المپیاد ورزشی، جشنواره های فرهنگی و مراسم جُنگ شادی برگزار می شود. ضمن اینکه تلاش داریم بازدید از اماکن باستانی و تاریخی شهر اصفهان را نیز در دستور کار قرار دهیم تا دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور از ابنیه های تاریخی اصفهان دیدن کنند.
معاون فرهنگی دانشجویی علوم پزشکی اصفهان همچنین از برگزاری هفتمین جشنواره مسابقات ورزشی کارکنان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در بخش آقایان، در رشته‌های شنا، تنیس روی میز، تیراندازی، دارت و فوتسال خبر داد و گفت: مسابقات آقایان در 5 رشته ورزشی برگزار شد.
وی خاطرنشان کرد:  همچنین مسابقات ورزشی خانم‌ها در رشته های شنا، بسکتبال، تنیس روی میز، تیراندازی، دارت،   آمادگی جسمانی برگزار شد.
شاهمرادی خاطرنشان کرد: ضمن این که مسابقات فوتسال پیشکسوتان دانشگاه  علوم پزشکی اصفهان یا بود مرحوم مرتضی استواری با شرکت ۱۴ تیم برگزار شد  و در پایان تیم‌های نظام پزشکی، دانشکده مدیریت و مرکز بهداشت شماره دو به‌ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.
غنی سازی اوقات فراغت فرزندان کارکنان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در تابستان
وی در بخش دیگری از سخنان خود به غنی سازی اوقات فراغت فرزندان کارکنان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اشاره کرد وگفت: اردوهای آموزشی و تفریحی ویژه فرزندان کارکنان دانشگاه خوشبختانه امسال با حجم گسترده‌ای درحال برگزاری است.
وی گفت: این کلاس‌های آموزشی به صورت مرتب تا 15 شهریور ماه برگزار می شود و فرزندان کارکنان در فصل تابستان می‌توانند زیر نظر مربیان از فضاهای آموزشی، ورزشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان استفاده کنند.
شاهمرادی گفت: قطعا این اردوهای آموزشی و برگزاری کلاسهای ورزشی زیر نظر مربیان مجرب، علاوه بر غنی‌سازی اوقات فراغت فرزندان، سبب استعدادیابی وکشف توانمندی‌های فرزندان کارکنان در رشته‌های مختلف می‌شود.
شماره خبر: ١٣٣٥٩٦
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: