صفحه اصلی > آرشیو خبری خبری  


راه‌اندازی مرکز تحقیقات آموزش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران تا دوماه آینده
تاریخ انتشار : سه شنبه ٢٢ تير ١٣٩٥ ساعت: ١٠:٢٦
مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران از راه اندازی مرکز تحقیقات آموزش علوم پزشکی این دانشگاه تا دو ماه آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت دکتر عظیم میرزا زاده در گفت و گو با ایسنا، با اعلام این مطلب اظهار کرد: برنامه راه اندازی مرکزتحقیقات آموزش علوم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران در راستای برنامه های کلی آموزش و در زمینه تحول و نوآوری دانشگاه از سال ها قبل دنبال می شود اگر چه این اولین مرکز تحقیقات آموزش پزشکی در کشور نیست در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و ایران این مرکز وجود داشته است اما در دانشگاه علوم پزشکی تهران این اولین مرکز تحقیقات است که برنامه تاسیس آن از سال 88  دنبال می شود.
وی در ادامه تصریح کرد: برنامه تاسیس مرکز تحقیقات آموزش پزشکی سال 88 در  دانشگاه علوم پزشکی تهران نهایی شده بود اما به دنبال ادغام دو دانشگاه و به دلیل اینکه دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز تحقیقات آموزش علوم پزشکی را داشت، این مساله منتفی شد که البته بعد از انتزاع دو دانشگاه از سال  92 ، پیش نویس راه‌اندازی این مرکز مجدد به شورای گسترش وزارت بهداشت ارسال و در نهایت با تاسیس آن موافقت شد.
دکتر میرزا زاده گفت: در حال حاضر مرکز تحقیقات آموزش علوم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران یک مرکز "غیرمصوب" محسوب می شودکه بعد از چند سال کار و برون داد مناسب به مرکز تحقیقاتی "مصوب" که ردیف بودجه مستقلی نیز خواهد داشت، تبدیل می شود.
وی همچنین افزود: به دلیل اهمیت پژوهش و توسعه آن در آموزش علوم پزشکی طی سال‌های گذشته اقدامات گسترده‌ای در دانشگاه علوم پزشکی تهران صورت گرفته است، به‌طوری‌که از سال 85  تاکنون 415 طرح به مرکز مطالعات توسعه دانشگاه ارسال‌شده که از این تعداد 144 طرح منجر به عقد قرارداد و حمایت مالی شده‌اند و 107 طرح، پایان‌یافته و 50 درصد طرح‌های پایان‌یافته نیز منجر به تولید مقاله شده است.
مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران در پایان خاطر نشان کرد: خوشبختانه تمامی برنامه‌ها و زیرساخت‌های لازم برای راه اندازی مرکز تحقیقات آموزش علوم پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی تهران فراهم شده است و امیدواریم این مرکز طی یک یا در نهایت دو ماه آینده بطور رسمی راه‌اندازی شود.
شماره خبر: ١٣٣٦٤٥
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: