صفحه اصلی > آرشیو خبری خبری  


دیدار اعضای شورای فرهنگی اساتید جوان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با هیات رئیسه دانشگاه
تاریخ انتشار : سه شنبه ٢٢ تير ١٣٩٥ ساعت: ١١:٥٤
اعضای شورای فرهنگی اساتید جوان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعضای هیات رئیسه این دانشگاه دیدار و گفت وگو کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت، دبیر شورای فرهنگی اساتید جوان دانشگاه علوم پزشکی شیراز درخصوص این مراسم گفت: این نشست که با هماهنگی و برنامه‌ریزی شورای فرهنگی اساتید جوان دانشگاه برگزار شده شده بود در فضایی صمیمی و با حضور همه اعضاء هیات رییسه دانشگاه از جمله ریاست دانشگاه برگزار شد.
دکتر محمدرضا سمایی ادامه داد: این نشست که با هدف آشنایی هر چه بیشتر اعضاء هیات رییسه دانشگاه با فعالیت و عملکرد این شورا و نیز ارائه پیشنهادات و انتقادات سازنده جهت بهبود هر چه بیشتر و بهتر شرایط شغلی و صنفی اساتید جوان برگزار شد با استقبال بسیار خوب و حضور حداکثری این مدرسین روبرو شد.
سمایی اظهار داشت: از آنجا که اساتید جوان مدت زمان بیشتری را در خدمت دانشگاه بوده و عمر مفید طولانی‌تر را در این مرکز آموش عالی خواهند داشت، نتیجتا سرمایه‌گذاری‌های فرهنگی، علمی و پژوهشی بر روی این قشر می‌تواند اعتبار و اعتلای علمی این دانشگاه را برای سال‌های زیادی تضمین کند.
قائم مقام معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه گفت: رسیدگی و رفع مشکلات صنفی اساتید جوان می‌تواند با ایجاد انگیزه و شور و شوق بیشتر در میان این جوانان نخبه و تحصیل کرده فضای پر شورتر و پویاتر علمی را در دانشگاه ایجاد کرده و طبیعتا این پویایی علمی به دانشجویان نیز منتقل شده و فضایی خاص و سرشار از پژوهش و هیجان علمی به وجود می‌آید.
سمایی  اضافه کرد: اساتيد تازه وارد دانشگاه، از دانشگاه‌هاي مختلف كشور دانش آموخته شده‌اند؛ پس مي‌توانند تجربه‌های بسيار ارزشمندي را به دانشگاه علوم پزشكي شيراز منتقل كنند که باعث ارتقاي سطح اين دانشگاه و در نهايت سطح علمي كشور شود.
در این دیدار که در محل باغ یاس دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد، تعدادی از اساتید جوان این دانشگاه با حضور در پشت تریبون به بیان پیشنهادات و انتقادات و طرح مطالبات صنفی خود پرداختند و هر یک از معاونین و اعضاء هیات رییسه دانشگاه اقدام به بیان پاسخ و رفع ابهامات کردند.
سوالات مطرح شده بیشتر حول محور موضوع ماموریت‌های آموزشی، تسهیل در امور پژوهشی و حمایت‌های بیشتر جهت ادامه تحصیلات تکمیلی اساتید بوده و اعضاء هیات رییسه و بویژه ریاست دانشگاه قول همه گونه حمایت و پشتیبانی قانونی از این اساتید را دادند.
شورای اساتید جوان دانشگاه علوم پزشکی شیراز که در حال حاضر 35 عضو دارد از سال 1390 فعالیت خود را در این دانشگاه آغاز کرده است.

 


شماره خبر: ١٣٣٦٥١
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: