صفحه اصلی > آرشیو خبری خبری  


طی روزهای 20 تا 23 تیر
طرح "ضیافت اندیشه" اعضای هیات علمی شاغل دانشگاه علوم پزشکی کردستان اجرا می‌شود
تاریخ انتشار : سه شنبه ٢٢ تير ١٣٩٥ ساعت: ١٣:١٦
طرح " ضیافت اندیشه" ویژه اعضای هیات علمی شاغل در دانشگاه علوم پزشکی کردستان و مراکز پزشکی، آموزشی و درمانی بعثت، توحید و قدس با موضوع تعلیم و تربیت از 20 تیر لغایت 23 تیرماه به مدت 4 روز در سالن شهید دکتر رستم پور دانشکده پزشکی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی‏‏، دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان در نخستین روز برگزاری این جلسه به بیان جایگاه رفیع و نقش محوری استادان و اعضاء هیات علمی دانشگاه‌ها در توسعه علمی کشور و تحقق دانشگاه تمدن ساز اسلامی و ضرورت تقویت ظرفیت های علمی و تربیتی استادان پرداخت.
دکتر طیب قدیمی گفت: با به‌کارگیری روش تربیتی مناسب و ایجاد تعامل اجتماعی در بین دانشجویان و استادان می‌توانیم شاهد بهره وری بیشتری از هزینه‌های صرف شده در حوزه سلامت باشیم.
وی افزود: آموزش و انتقال ارتباط و تعامل اجتماعی تحت عنوان تعهدات حرفه‌ای یا کدهای اخلاقی و تربیتی پزشکی به دانشجویان ارائه دهنده خدمت، سبب جلب مشارکت اجتماعی و فعال مردم در عرصه سلامت می‌شود.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کردستان نیز با اشاره به اهمیت توجه به دانش افزایی اساتید در زمینه تعلیم و تربیت، گفت: باید دامنه زکات را توسعه بخشید و کسی که ثروتمند است از ثروتش و کسی که علم دارد از علمش بذل و بخشش کند و بخل نورزد چرا که علم نجات دهنده انسان از تاریکی و ظلمت جهل و نادانی است.
حجت الاسلام و المسلمین عارضی افزود: مراد از تربیت ، از بشر انسان آفریدن و جهت دادن به تمامی استعدادهای آدمی است.
در ادامه مدرس کارگاه و از اساتید حوزه و دانشگاه به اصطلاح قرآنی تربیت اشاره کرد و گفت: واژه تربیت بر اساس آیات قرآن تزکیه می‌باشد و امروزه اصطلاح مختصر شده آن تربیت می‌باشد.
دکتر مجید طرقی اردکانی ضمن بیان اینکه چرا انسان‌ها نیاز به تربیت دارند، افزود: موجودات عالم خلقت دو دسته‌اند: مخلوقاتی که کامل آفریده شده‌اند مانند ملائکه و فرشتگان و مخلوقاتی مانند انسان که استعداد بالقوه کامل شدن را دارا هستند.
وی در ادامه به بیان تفصیلی چارچوب‌های کلی تربیت و روش‌های آن پرداخت و راهکارهای تربیتی کاربردی را در حیطه آموزش دانشجویان به استادان ارائه کرد.
در پایان اساتید با بیان نظرات و سوالات خود از نقطه نظرات استاد بهرمند شدند.
گفتنی است در این طرح که با هدف ارتقاء سطح معرفت افزایی اساتید در زمینه تعلیم و تربیت  و به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و همکاری معاونت آموزشی برگزار می‌شود‏، 100 نفر از اساتید بالینی و غیر بالینی دانشگاه علوم پزشکی کردستان در دو نوبت صبح و بعداز ظهر شرکت دارند.

شماره خبر: ١٣٣٦٥٧
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: