صفحه اصلی > آرشیو خبری خبری  


در وزارت بهداشت
نخستین نشست مدیران تربیت بدنی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در وزارت بهداشت برگزار شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ٢٢ تير ١٣٩٥ ساعت: ١٥:٣٦
نخستین نشست مدیران تربیت بدنی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در سال 95، با حضور مسئولان ورزش دانشگاه‌ها در محل این وزارتخانه برگزار شد و در این جلسه درخصوص برنامه‌های ورزش همگانی در دانشگاه‌های علوم پزشکی و دوازدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان پسر دانشگاه‌ها در اصفهان، بحث و تبادل نظر انجام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت فرهنگی، دانشجویی وامور مجلس وزارت بهداشت، این نشست به منظور هماهنگی هرچه بهتر برگزاری دوازدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور که طی روزهای 21 تا 28 مرداد در اصفهان برگزار خواهد شد، برگزار شد.
در این نشست که باحضور مدیران تربیت بدنی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برگزار شد، درخصوص نحوه برگزاری المپیاد ورزشی اصفهان، مسائل فنی مسابقات، اسکان و چگونگی پذیرش و ثبت‌نام تیم‌ها برای حضور در المپیاد از طریق سامانه و ترویج و توسعه ورزش همگانی و قهرمانی در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
در ابتدای این نشست، دکتر جلال نژاد جواد، مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت ضمن خیرمقدم به مدیران تربیت بدنی دانشگاه‌ها و تقدیر از حضور حداکثری دانشگاه‌ها در برنامه‌های ورزشی و المپیاد ورزشی همگانی از اعلام آمادگی 56 دانشگاه جهت حضور در المپیاد ورزش قهرمانی قدردانی و از زحمات مدیران تربیت بدنی دانشگاه‌های علوم پزشکی در برگزاری المپیاد ورزشی کارکنان تشکر کرد.


 
وی ضمن بیان توضیحات درخصوص تقویم ورزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی و اجرای برنامه‌های عملیاتی در حوزه ورزشی برای اولین بار، بر استفاده از مدیران توانمند و با تجربه دانشگاه‌ها در چارچوب تشکیل کارگروه‌های تخصصی تأکید و اعلام کرد: کارگروه‌های ورزش قهرمانی وحرفه‌ای، ورزش همگانی و کارگروه تشکیلات و برنامه‌ریزی سه کارگروه ورزشی در وزارت بهداشت جهت برنامه‌ریزی برنامه‌های ورزشی در دانشگاه‌ها تشکیل شده است.
دکتر نژاد جواد ضمن تاکید بر توسعه ورزش در دانشگاه‌ها و مشارکت دانشجویان در راه‌اندازی انجمن‌های ورزشی، پوشش تعداد بیشتری از دانشجویان در قالب ورزش همگانی را از اولویت‌های کاری وزارت بهداشت در حوزه ورزش دانشجویی اعلام کرد.
تقویت تربیت بدنی در دانشگاه‌ها، و انتقال مدیران تربیت بدنی ذیل چارت معاونت‌های دانشجویی، فرهنگی از دیگر بخش‌های سخنان مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت بود.
سپس کوشکی، رئیس اداره ورزش همگانی‏، گزارش جامعی از برنامه‌های ورزش همگانی در سال 95 ارایه کرد و راهکارهای توسعه ورزش در بخش همگانی در دانشگاه‌ها را مورد بررسی و ارزیابی قرار داد.

در ادامه‏، موضوعات و مسائل مربوط به برگزاری المپیاد قهرمانی اصفهان مورد بحث قرار گرفت و نحوه پذیرش تیم‌های دانشگاهی، اسکان، مسائل فنی مسابقات، حمل ونقل و برنامه‌های کلی المپیاد مورد بررسی قرار گرفت.
همچنین در حاشیه این نشست‏، رئیس اداره ورزش‌های  قهرمانی وزارت بهداشت در گفت وگو با خبرنگار روابط عمومی معاونت فرهنگی‏، دانشجویی وامور مجلس وزارت بهداشت، با اشاره به برگزاری دوازدهمین دوره المپیاد ورزشی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی طی روزهای 21 تا 28 مرداد در اصفهان گفت: تمام شرایط برای میزبانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در این المپیاد فراهم است.
مهدی مقدم منش با بیان اینکه ثبت نام دانشگاه ها برای حضور دانشجویان در المپیاد ورزشی اصفهان آغاز شده است، تصریح کرد: دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور می‌توانند از طریق سامانه‌ای که لینک آن در سایت معاونت فرهنگی تعبیه شده ، ثبت نام کنند وتیم‌ها ونفرات خود را برای رشته‌های ورزشی مختلف اعلام کنند.
وی با بیان اینکه مقررات فنی المپیاد و نحوه حضور شرکت کنندگان در المپیاد ورزشی اصفهان به دانشگاه‌ها ابلاغ می شود، گفت: مدیران و مسئولان تربیت بدنی در نشست اخیر، در جریان نحوه حضور در المپیاد و مقررات فنی آن قرار گرفتند که بر اساس این مقررات، تیم های خود را به مسابقات اعزام خواهند کرد.
لازم به ذکر است در پایان این نشست‏‏، کارگروه‌های تخصصی، جلسات خود را تشکیل دادند.

شماره خبر: ١٣٣٦٦٥
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: