صفحه اصلی > آرشیو خبری خبری  


مسئول دفتر نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
مقابله با بدحجابی یک وظیفه همگانی است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ٢٣ تير ١٣٩٥ ساعت: ٠٩:٢٠
مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: هدف دشمنان از ترویج بدحجابی برداشتن غیرت دینی مردم و رواج بی‌عفتی در جامعه است و همه مردم و مسئولان باید با این پدیده مقابله کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت، حجت الاسلام عباس دشتی در سخنان مهمی که به مناسبت 21 تیرماه روز ملی عفاف و حجاب و سالروز قیام مردم مشهد در مقابله با کشف حجاب رضاخانی در مسجد حضرت فاطمه زهرا (س) دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ایراد کرد با اشاره به واقعه مسجد گوهرشاد افزود: طراحان کشف حجاب، با محاسبات دقیق شیطانی در 80 سال قبل، راه نفوذ و سلطه بر کشور اسلامی و نابود کردن ذخایر معنوی و مادی را در کشف حجاب دانستند و قیام مردم مشهد و واقعه مسجد گوهرشاد در مقابله با کشف حجاب نشان می‌دهد که حجاب همواره برای مردم مؤمن و مسلمان کشورمان یک ارزش به شمار می‌آید که حاضر نبودند آن را به هیچ قیمتی از دست بدهند و جان خود را برای دفاع از این ارزش فدا کردند.
وی با بیان اینکه بدحجابی منشأ فساد در جامعه است‏، بیان داشت : حجاب یکی از مترقی‌ترین دستورات اسلام است که ضامن امنیت روانی جامعه به ویژه زنان است و در زمینه تکامل و تعامل انسان نقش بسزایی دارد و یک ندای فطری است که مورد قبول تمدن‌های بشری است.
مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان با بیان اینکه بی‌تفاوتی مردم و افراد متدین موجب ترویج ناهنجاری‌ها در جامعه می‌شود، افزود: امروز آنچه به آن توجهی نمی‌شود مسأله مقابله با یک ولنگاری و بی‌بند و باری فرهنگی به نام بدحجابی است  که اگر این هدف برای دشمن محقق شود یک فتح الفتوح کامل در براندازی دینی خواهد بود.
وی ادامه داد : امروز دشمن برای اشاعه فرهنگ غربی و فساد و ابتذال در جامعه اسلامی از ابزارهای مختلف و شبکه‌های اجتماعی و ماهواره‌ای بهره می‌گیرد و به دنبال ترویج ابتذال در کشور است.
برای مقابله با بدحجابی شعار را کنار بگذاریم و اقدام عملی کنیم
حجت الاسلام عباس دشتی با بیان اینکه مسئولان دستگاه‌های فرهنگی باید به مسأله حجاب و عفاف ورود جدی کنند‏، اظهار داشت: برای برطرف شدن مفاسد اخلاقی و نگرانی متدینین و دغدغه‌های رهبری از مسئولان انتظار داریم به مسائل فرهنگی توجه بیشتری داشته باشند و همه دستگاه‌های متولی فرهنگی باید در این زمینه ورود و حجاب را به شکل صحیح تبلیغ کنند.

شماره خبر: ١٣٣٦٧١
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: