صفحه اصلی > آرشیو خبری خبری  


افتتاح ساختمان جدید اداره مشاوره و شورای انضباطی دانشجویان در علوم پزشکی ارومیه
تاریخ انتشار : چهارشنبه ٢٣ تير ١٣٩٥ ساعت: ١٠:٣٧
ساختمان جدید اداره راهنمایی و مشاوره دانشجویی و شورای انضباطی دانشجویان همزمان با 21 تیر ماه روز ملی عفاف و حجاب افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت، در مراسمی با حضور جمعی از مسئولان و همکاران، ساختمان جدید اداره راهنمایی ومشاوره و شورای انضباطی با بهینه‌سازی فضای قبلی در بیش از 110 متر مربع با هزینه‌ای بالغ بر یک میلیارد ریال 21 تیر ماه طی مراسمی به بهره برداری رسید.
در مراسم افتتاح‏‏، دکتر سید جلیل موسوی معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه در سخنانی با بیان اینکه از اول نقشه راه ما در این حوزه بر محور آیه 41 سوره حج بوده و هست، گفت: طبق تعریف سازمان جهانی بهداشت ، سلامت صرفا نبود بیماری نیست بلکه رفاه کامل جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی است و بعد معنوی برجسته‌تر است و مرکز مشاوره دانشگاه نیز در اعتلای این بخش تلاش ارزشمندی دارد و ضمن اینکه پنجشنبه 24 تیر ماه سمپوزیوم سلامت معنوی به میزبانی دانشگاه در همین راستا برگزار خواهد شد.
معاون فرهنگی و دانشجویی در همین خصوص حدیثی از امام محمد باقر (ع) را ذکر کرد که فرموده‌اند: سلامت معنوی مهم‌تر از سلامت جسمی است و همین در حکمت 388نهج البلاغه نیز آمده است تقوای قلب برترین صحت است .
وی همچنین با یادآوری اهمیت ترویج فرهنگ سازی سبک زندگی اسلامی و ایرانی گفت: سبک زندگی اسلامی با دریافت‌های نجومی و زندگی اشرافی مغایرت دارد و باید حاکمیت قانون را در تمام امور ملاک قرار دهیم و از آموزش به مردم غافل نشویم.
 دکتر موسوی در بخش دیگری از سخنانش حرکت دانشگاه را در مسیر عدالت ارزیابی کرده و تصریح کرد: دانشگاه اسلامی جامع تمام نیازهای آموزشی و پژوهشی دانشگاه‌هاست و باید در دستور کار مدیران دانشگاه‌ها قرار گیرد و یکی از ابزار لازم در این راه انجام مدیریت جهادی هست یعنی  مدیریتی با نیت و هدفمند، ارزشی، با اعتماد به نفس، معتقد به عبادی بودن عمل، با شجاعت، سبک‌بال و فارغ از بروکراسی اداری، انقلابی و قانونمند عمل کردن و امروز افتتاح این مرکز و این مجموعه را یک مدیریت جهادی می‌دانیم که از یک فضای فیزیکی غیر قابل استفاده به‌نحو احسن استفاده شد.
وی ضمن تبریک به همکاران مشاوره گفت: در مرکز مشاوره ما به‌دنبال یک مرکز فعال و پویا منطبق بر اصول روانشناسی و مبانی دین مبین اسلام هستیم که خدماتش محدود به ستاد نبوده و باید در تمام خوابگاه‌ها و دانشکده ها ساری و جاری باشد و در خصوص شورای انضباطی نیز سیاست اصلی را پیشگیرانه ، مبتنی برآموزش و با تبیین جایگاه متعالی انسانی عنوان کرده و برلزوم حاکمیت قانون در پوشش و رفتار دانشجویان و بویژه اولویت پوشش حرفه ای تاکید کرد.
دکتر موسوی با بیان تاکیدات ریاست دانشگاه در تکریم بازنشستگان گفت : ساختمان قبلی اداره مشاوره که در نزدیک ورودی دانشگاه می باشد به کانون بازنشتگان تحویل گردید و در نهایت از همکاری معاونت توسعه مدیریت و منابع و معاونت فرهنگی و دانشجویی بخاطر تکمیل این ساختمان تشکر کرد.
در ادامه این مراسم دکتر حسین نازآور‏، رئیس دفتر ریاست دانشگاه در سخنانی با تبریک بهره‌برداری از این مجموعه در معاونت فرهنگی و دانشجویی گفت : هر افتتاحی که در در هر واحدی از دانشگاه صورت می‌پذیرد موجب شعف و نشاط می‌شود و امید که مردم عزیزمان از ثمره این افتتاح‌ها در آینده بهره‌مند شوند و بخصوص در این محل و با این امکانات همکاران اداره مشاوره و کمیته انضباطی درجهت شناسایی نقاط قوت و ضعف دانشجویان و رفع مشکلات آنها تلاش مضاعفی کنند.
 همچنین دکتر محمود صاریخان، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه با تبریک افتتاح این ساختمان  و آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان گفت : کنترل ونظارت در تمام مراحل فرآیندها از وظایف اصلی مدیران هست  ولی در بحث دینی یک امر  مهم خودکنترلی داریم بنام تقوا که با وجود این خودکنترلی همکاران ما در تمام موضوعات کاری و رفتارهای اجتماعی بهترین عملکرد را خواهند داشت.
آخرین سخنران نیز هاشم زاده، سرپرست اداره  راهنمایی و مشاوره و کمیته انضباطی بود که از مسئولین دانشگاه به خاطر حمایت و تکمیل و راه اندازی این مجموعه وزین تشکر کرده و گفت : رضایت خالق مقدم بر رضایت خلق هست و همکاران ما صادقانه و با بهره مندی از علمی که آموخته ایم همسو باسایر واحدهای معاونت فرهنگی و دانشجویی در خدمت دانشجویان و همکاران هستیم و اهداف ما مبتنی بر پویایی واحد و سازمان و همچنین پویایی تک تک همکاران این اداره می باشد.
این مراسم با بازدید مدعوین از بخش های مختلف این ساختمان به پایان رسید.
شماره خبر: ١٣٣٦٨١
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: