صفحه اصلی > آرشیو خبری خبری  


همایش آسیب شناسی عفاف و حجاب در دانشکده پرستاری و مامایی گیلان برگزار شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ٢٣ تير ١٣٩٥ ساعت: ١١:١٤
همایش آسیب شناسی عفاف و حجاب با حضور معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان و با همت بسیج جامعه پزشکی و معاونت فرهنگی و دانشجویی روز دوشنبه 22 تیر در محل سالن اجتماعات دانشکده پرستاری و مامایی برگزار شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی‏، دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت، در این نشست پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط قاری قرآن ار آیات 30 و 31 سوره نور(عفاف و حجاب) و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران، در ابتدا زهرا شادمان ماسوله دبیر همایش و عضو هیات علمی دانشگاه، ضمن خیر مقدم و تشکر گفت: با وجود آموزه‌های دینی و رشد در محیط آموزشی اسلامی امروزه شاهد صحنه های شدیدتری از بدحجابی هستیم و در ادامه افزود: در نشست امروز ریشه‌های آسیب شناسی علل و عوامل بدحجابی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.
سپس دکترعطیه بزرگی، مدرس دانشگاه و آموزش و پرورش به سخنرانی با سر فصل‌هایی با موضوع  اهمیت و ارزش حجاب و نقش آن در تحکیم بنیان خانواده ،اهمیت عفاف و حجاب زنان از دیدگاه قرآن، عفیف بودن خانم‌ها، فرهنگ‌سازی و ایجاد باور نسبت به عفاف و حجاب، نحوه صحیح بر خورد خانم‌ها با نامحرم و حضور خانم در جامعه به صحبت پرداخت.
در ادامه اعظم نوری سعید‏،روانشناس مدرس دانشگاه حجاب از منظر روانشناسی  در قالب( powerpoint) با سر فصل‌های نظیر رشد اجتماعی، ارزشمند شدن زن، امنیت وحدت روانی زن، به سخنرانی پرداخت.
 در این همایش کلیپی از طرف دفتر مقام معظم رهبری در خصوص عفاف و حجاب و سخنان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به نمایش گذاشته شد.
شماره خبر: ١٣٣٦٨٣
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: