صفحه اصلی > آرشیو خبری خبری  


جلسه کمیته اسکان در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار برگزار شد/ تجمیع نشدن خوابگاه‌های دانشجویی سبزوار یکی از مشکلاتی است که باید برطرف شود
تاریخ انتشار : شنبه ٢٦ تير ١٣٩٥ ساعت: ١٢:١٢
معاون فرهنگی، دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از برگزاری جلسه کمیته اسکان در این دانشگاه برای حل مشکلات اسکان و تغذیه دانشجویان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت، مهندس اکبر احمدی  آسور روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی معاونت فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت، گفت: در این جلسه که باحضور اعضای کمیته اسکان برگزار شد، در خصوص چگونگی اسکان و تغذیه دانشجویان دوره کارآموزی تابستان بحث و تبادل نظر شد و مقرر شد به نحو مقتضی تسهیلات رفاهی در اختیار این دانشجویان قرار گیرد.
وی افزود: در این جلسه ضمن بررسی  مشکلات خوابگاه‌ها در ترم گذشته، نقاط ضعف وقوت برنامه‌های اجرا شده مورد بررسی قرا گرفت و مقرر شد با برنامه‌ریزی‌های مدون  برای ترم تحصیلی 96-95، خدمات رفاهی به نحو مطلوب به دانشجویان ارائه شود.
احمدی افزود: در بخشی از این جلسه، به بررسی برنامه‌های ترم آینده دانشگاه علوم پزشکی و مسائل مربوط به خوابگاه و تغذیه دانشجویان پرداخته شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود از احتمال تجمیع خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در سال جاری خبر داد وگفت: در حال رایزنی هستیم که با تجمیع چند خوابگاه دانشجویی به یک ساختمان، بخشی از مشکلات تغذیه و اسکان را مرتفع کنیم.
وی متمرکز نبودن خوابگاه‌ها و پراکنده بودن ساختمان‌ها را یکی از مشکلات اصلی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار عنوان کرد وگفت: وجود شش خوابگاه دانشجویی غیرمتمرکز در سبزوار که یکی از آنها ملکی و مابقیه استیجاری است، مشکلات زیادی برای دانشجویان فراهم کرده که از جمله می‌توان به مشکل تغذیه و توزیع و کیفیت غذا و کیفیت دانشجویان اشاره کرد.
احمدی اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی سبزوار جزو 20 دانشگاهی است که قرار است حمایت‌های لازم مالی از سوی  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای ساخت خوابگاه‌های دانشجویی استاندارد انجام گیرد و در این راستا نقشه‌ ساختمانی برای اجرای عملیات ساخت خوابگاه آماده شده و منتظر بودجه هستیم.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار  بر لزوم صنعتی سازی و بهبود کیفیت غذای دانشجویی تاکید کرد و گفت: سال گذشته با خرید تجهیزات جدید، از جمله خرید دیگ های مخصوص صنعتی و کباب‌پزهای ویژه تا حدی برای ارتقای کیفیت غذای دانشجویی تلاش کردیم. ضمن اینکه درخصوص طبخ و توزیع غذا  با شرکت پیمانکاری جدید قرار داد بسته‌ایم که در مجموع عملکرد کیفیت غذا نسبت به قبل بهتر شده است، اما تا رسیدن به شرایط مطلوب فاصله داریم.
وی اظهار داشت: برای ترم مهرماه در حال برنامه‌ریزی هستیم تا غذای دانشجویان از حالت تک منویی به دومنویی تبدیل شود.
احمدی همچنین از  برگزاری اولین جلسه گروه آموزشی پزشک خانواده MPH  خبر داد و گفت: نخستین  جلسه گروه آموزشی پزشک خانواده با حضور اعضای این گروه شامل متخصصان رشته‌های مختلف بالینی، اپیدمیولوژی و اقتصاد سلامت در محل جلسات دانشکده پزشکی برگزار شد.
وی گفت: در این جلسه  دکتر ژیلا آگاه، رئیس دانشکده پزشکی و مدیر گروه پزشکی خانواده دانشگاه علوم پزشکی سبزوار، در خصوص اهداف گروه و اهمیت تربیت پزشکان پاسخگوی نیازهای جامعه توضیحاتی ارائه کرد.


شماره خبر: ١٣٣٧٣٢
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: