صفحه اصلی > آرشیو خبری خبری  


برگزاری کارگاه عفاف و حجاب در دانشگاه علوم پزشکی یزد
تاریخ انتشار : شنبه ٢٦ تير ١٣٩٥ ساعت: ١٢:٢٥
کارگاه عفاف و حجاب در جمع کارمندان معاونت دانشجویی فرهنگی در سالن آمفی تئاتر پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی یزد برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت، در این کارگاه دو روزه استاد آبایی استاد حوزه و دانشگاه جایگاه زنان در دیدگاه اسلام را مهم و غیر قابل انكار دانست و گفت: نقش زن در جهان‌بینی اسلام آنچنان مهم است كه هیچ چیز دیگری نمی‌تواند جای آن را پر كند. زن در جامعه اسلامی به عنوان محور و كانون اصلی تشكیل خانواده شناخته می‌شود.
استاد آبایی با بیان اینکه زن مسلمان هیچ گونه محدودیتی برای كار در بیرون از خانه با حفظ پوشش‌های اسلامی ندارد، افزود: بی‌توجهی به مقوله حجاب و در نظر نگرفتن پوشش مناسب در محیط‌های اجتماعی به خصوص محیط‌های کاری با عوارض و مشکلات فردی و اجتماعی خاصی همراه است.
 وی در ادامه اظهار داشت: بدحجابی هدف اصلی جنگ نرم دشمن است و جاذبه‌های دنیای مجازی و ماهواره‌ها شیفتگی بی ریشه ای را در نسل جوان ایجاد کرده و مقابله با آن مستلزم سرمایه‌گذاری‌های عظیم فرهنگی در قالب طرح‌های هدفمند و اجرایی است.
وی ادامه داد با توجه به ورود دشمنان به عرصه جبهه نرم، بايستي مسائل مربوط به حوزه حجاب و عفاف و همچنين امر به معروف و نهي از منكر را قاطعانه و با جديتي بيشتر ادامه دهيم.
وی گفت: در جوامع غربي و بيگانه، زنان هيچ ارزشي ندارند و به ابزارها و كالاهاي تبليغاتي تبديل شده‌اند و در شرايط هجوم گسترده فرهنگي دشمنان، بايد همچون گذشته و حتي بيشتر از قبل، اساس برنامه‌هاي مربوط به گسترش فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه ايران اسلامي مورد توجه قرار گيرد.
استاد آبایی با تأكيد بر اینکه عفاف و حجاب مشمول تمامي افراد اعم از زنان و مردان در جامعه است، تصريح كرد: بايد مردان و زنان ما با الگو پذيري از ائمه اطهار در اين مساله پيشگام باشند و با رعايت عفاف و حجاب در جهت تحكيم بنيان خانواده و سلامت اجتماع گام بردارند.
وی هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی را مقابله با تهاجم فرهنگی، بصیرت افزایی در حوزه حجاب، تبیین ارزش و اهمیت حجاب، عنوان کرد.


شماره خبر: ١٣٣٧٣٥
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: