صفحه اصلی > آرشیو خبری خبری  


صندوق حمایت از پژوهشگران با دانشگاه علوم بهزیستی همکاری می کند
تاریخ انتشار : سه شنبه ٢٩ تير ١٣٩٥ ساعت: ١٣:٤٢
تفاهم نامه همکاری صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور (بنیاد ملی علم ایران) با دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی منعقد شد.

 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت این تفاهم نامه در نشست دکتر نصرت الله ضرغام و دکتر حمیدرضا خرم خورشید روسای صندوق و دانشگاه به امضاء رسید.
در این تفاهم نامه «همکاری در زمینه اجرای طرح های مشترک در راستای سیاست ها و اولویت های تحقیقاتی اعلام شده توسط دانشگاه و صندوق» و «ایجاد لینک پورتال های دو مجموعه برای آگاهی از کارهای تحقیقاتی انجام شده و در دست انجام»، به عنوان موضوع این قرارداد مشخص شده است.
براساس قرارداد منعقده، اعتبار مالی موضوع این تفاهم، به صورت مشترک توسط طرفین (صندوق و دانشگاه) به نسبت ۶۰ درصد صندوق و ۴۰ درصد دانشگاه و به منظور اجرای هر یک از طرح های تحقیقاتی مورد نظر، تامین و هزینه خواهد شد.
مدت اعتبار این تفاهم نامه ، پنج سال از تاریخ امضا ذکر شده که در صورت نیاز و توافق کتبی طرفین ، تمدید آن امکانپذیر خواهد بود.
دکتر حمیدرضا خرم خورشید رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در این نشست ، گفت: با توجه به پتانسیل این دانشگاه ، پشتیبانی صندوق حمایت از پژوهشگران بسیار کارگشا خواهد بود.
وی از  رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران دعوت کرد تا در یکی از جلسات هم اندیشی اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی شرکت کرده و اعضای هیات علمی و محققان این دانشگاه نیز بتوانند با چگونگی حمایت های صندوق و فرصت های استفاده از تسهیلاتی که صندوق در اختیار محققان قرار می دهد ، آشنا شوند.
خرم خورشید با ارائه گزارشی از فعالیت های آموزشی، پژوهشی و درمانی دانشگاه طی یک سال گذشته، به توسعه زیرساخت های پژوهشی در دو سه سال اخیر اشاره کرد .
وی افزود: طی سال ۱۳۹۳ ، مبلغ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به طرح های پژوهشی اختصاص داده شد و این در حالی است که در سال ۱۳۹۴ ، این رقم به چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان افزایش یافت که ۴۹ درصد آن نیز از گرنت های خارجی تامین شد.
رئیس دانشگاه علوم بهزیستی به اجرای برنامه توسعه مرکز رشد فناوری دانشگاه اشاره کرد و گفت: با تحویل مکانی که هم اکنون در  اختیار سازمان بهزیستی است و قرار است به دانشگاه واگذار شود، مرکز رشد و کارگاههای تولید لواز م توانبخشی ، اندام مصنوعی و تجهیزات پزشکی ایجاد می شود.
وی گفت: قول اختصاص دو میلیارد تومان از سوی وزارت بهداشت را برای مرکز رشد و کارگاههای تولید لواز م توانبخشی ، اندام مصنوعی و تجهیزات پزشکی گرفتیم تا این محل را تجهیز کرده و برای استقرار شرکت های فناور و ایجاد کارگاههای تولیدی آماده کنیم .
خرم خورشید تاکید کرد: با امضای تفاهم نامه همکاری با صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور ، ان شاالله بتوانیم ارتباطات علمی را تقویت کرده و از حمایت های صندوق بهره مند شویم.
دکتر حمیدرضا خانکه معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی نیز در این نشست، از راه اندازی کتابخانه مرجع توانبخشی کشور که به صورت شبانه روزی فعالیت خواهد کرد، خبر داد.
وی با اشاره به اینکه این کتابخانه با حمایت و اعتبار  تخصیصی معاونت پژوهشی وزارت بهداشت، در ضلع جنوب غربی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی راه اندازی خواهد شد، افزود: ان شاالله تا پائیز امسال نسبت به تجهیز و راه اندازی این کتابخانه اقدام  می شود.
خانکه با اشاره به حمایت ریاست دانشگاه از تامین منابع اطلاعاتی و علمی اظهار داشت: این دانشگاه که طی سالها بودجه ای برای خرید کتاب و یا استفاده از منابع الکترونیکی اختصاص نداده بود  که طی دو سال اخیر مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان برای خرید کتاب های مرجع توانبخشی و دیگر رشته های مرتبط دانشگاه هزینه شد.
وی به توسعه زیرساخت های پژوهشی و فعالیت هر چه بیشتر مراکز تحقیقاتی اشاره و خاطرنشان کرد: با اختصاص اعتبار ۵۰۰ میلیون تومانی به مراکز تحقیقاتی، این مراکز فعالتر از گذشته شدند و پیش بینی می شود که طی دو سه سال آینده ، رشد بخش پژوهش دانشگاه به صورت تصاعدی افزایش یابد.
دکتر نصرت الله ضرغام رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور ( بنیاد ملی علم ایران ) از چگونگی فعالیت و تسهیلات در اختیار صندوق برای پژوهشگران و محققان گفت .
شماره خبر: ١٣٣٨٤٨
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: