صفحه اصلی > آرشیو خبری خبری  


معاون وزیر و رئیس مرکز دانشجوئی فرهنگی در غرفه وب دا؛
مجله سبک زندگی اسلامی منتشر می شود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ١٠ آبان ١٣٩١ ساعت: ١٠:٢٦
معاون وزیر و رئیس مرکز دانشجوئی فرهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از انتشار مجله سبک زندگی اسلامی توسط مرکز قرآن و عترت این وزارتخانه خبر داد.

 معاون وزیر و رئیس مرکز دانشجوئی فرهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از انتشار مجله سبک زندگی اسلامی توسط مرکز قرآن و عترت این وزارتخانه خبر داد.

به گزارش خبرنگار وب دا، دکتر محمد حسین آیتی بعد از ظهر ديروز با حضور در غرفه وب دا ضمن اعلام این خبر گفت: مجله سبک زندگی اسلامی حاوی آموزه های قرآنی در زندگی و مباحث اسلامی است و دارای امتیاز علمی و پژوهشی است.

وی گفت: تاکنون یک شماره از این مجله به چاپ رسیده است و شماره دوم آن نیز به زودی منتشر می شود.

برگزاری جشنواره یک پنجره یک دیدار

معاون دانشجوئی فرهنگی وزارت بهداشت همچنین از برگزاری جشنواره بزرگ یک پنجره یک دیدار برای اولین بار در کشور خبر داد.

دکتر آیتی گفت: این جشنواره شعر، مخصوص اعضای هیئت علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور و کارکنان وزارت بهداشت شامل کارکنان دانشگاه و ستاد است.

وی مهلت ارسال آثار به این جشنواره را 20 آذر ماه اعلام کرد و گفت: داوطلبان شرکت در این جشنواره تا تاریخ مذکور فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

وی مهلت داوری این جشنواره را اوایل دی ماه اعلام کرد و گفت: در دهه مبارک فجر، از برگزیدگان نهائی این جشنواره طی مراسمی با حضور وزیر بهداشت و معاونان این وزارتخانه تقدیر خواهد شد.

افزایش 2 برابری سرانه رفاهی دانشجویان

دکتر آیتی همچنین به افزایش 2 برابری سرانه رفاهی دانشجویان اشاره کرد و گفت: تا سال 89 سرانه رفاهی دانشجویان به ازای هر دانشجو در سال 450 هزار تومان بود اما در سال 90 با توجه به تاکید وزیر بهداشت مبنی بر رسیدگی بیشتر به امور رفاهی دانشجویان، میزان این سرانه به 2 برابر و به 960 هزار تومان رسید که این میزان سرانه به نسبت سایر دانشجویان کشور، سرانه نسبتا خوبی است.

افزایش 5/2 برابری آثار رسیده به جشنواره فرهنگی دانشجویان

دکتر آیتی در ادامه به برگزاری جشنواره فرهنگی دانشجویان علوم پزشکی کشور در شهریور ماه سال جاری اشاره کرد و گفت: این جشنواره در 6 بخش، 29 رشته و 59 زمینه برگزار شد.

وی با اشاره به رشد چشمگیر استقبال دانشجویان از این جشنواره اظهار داشت: در سال گذشته 2500 نفر از دانشجویان علوم پزشکی کشور تعداد 7000 آثار خود را به جشنواره ارسال کردند که امسال استقبال دانشجویان از این جشنواره حدود 5/2 برابر افزایش داشته و تعداد 18 هزار و 900 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

شرکت 2800 دانشجوی پسر در دهمین المپیاد فرهنگی ورزشی

دکتر آیتی با اشاره به برگزاری دهمین المپیاد فرهنگی ورزشی پسران علوم پزشکی کشور گفت: امسال 2800 دانشجوی پسر در 12 رشته ورزشی در این المپیاد به رقابت پرداختند.

وی با اشاره به اینکه قرار بود این المپیاد در شهریور ماه در دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شود، گفت: با توجه به وقوع حادثه دلخراش زلزله در استان آذربایجان شرقی و به منظور رعایت امنیت بیشتر، این المپیاد در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.

وی گفت: این المپیاد در 3 دوره برگزار می شود که دور اول با برگزاری رشته های کشتی، تکواندو و فوتبال و دور دوم نیز در رشته های تنیس روی میز، کاراته و دومیدانی برگزار شده است.

دکتر آیتی افزود : تیم های ورزشی در رشته های والیبال، بسکتبال و شنا از امروز وارد تهران شدند و تا 16 آبان ماه دور سوم المپیاد برگزار می شود.

شماره خبر: ٧٥٥٦٦
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: