فعالیت‌های شاخص فرهنگی و دانشجویی اسفند ماه وزارت بهداشت در یک نگاه
تاریخ انتشار : سه شنبه ٢٥ اسفند ١٣٩٤ ساعت: ١٤:٤٨
آخرین ماه سال ۹۴ در حالی طی شد که دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی در دو تورنمنت ورزشی شرکت کردند. برگزاری مسابقات کشوری فوتسال دانشجویان پسر و اولین المپیاد ورزش‌های همگانی پسران دانشجو در واپسین روزهای سال،باعث شد این ماه به نام ورزش دانشگاهی لقب گیرد. البته درخشش نشریات دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی در نهمین جشنواره سراسری نشریات دانشجویی نیز از جمله مهمترین رخدادهای فرهنگی این ماه بود. در این گزارش اهم اخبار، رویدادها و فعالیت‌های فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در آخرین ماه 1394 در یک نگاه گردآوری شده است.

شنبه ١ اسفند/ مدیر کل دانشجـویی وزارت بهداشت طی گفتگویی اعلام کرد: 30 تا 40 هزار نفر از دانشجویان علوم پزشکی هم اکنون در ورزش‌های مختلف فعال هستند. وی به توانمندی و استعدادهای ورزش فوتسال در دانشگاه‌های علوم پزشکی اشاره کرد و بیان داشت:700 نفر از ورزشکاران دانشگاه‌های علوم پزشکی در مسابقات فوتسال حضور دارند.

يکشنبه ٢ اسفند/ مسابقات فوتسال دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با حضور 44 تیم از دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور آغاز به کار کرد.این دور از مسابقات با حضور تیم‌های شرکت‌کننده از 44 دانشگاه علوم پزشکی کشور در دو سالن ورزشی مجتمع فرهنگی و ورزشی خزرآباد ساری و سالن ورزشی دانشگاه علوم پزشکی مازندران به صورت هم‌زمان برگزار می‌شود.

یکشنبه ۲ اسفند/ افتتاحیه سومین دوره مسابقات فوتسال دانشجویان پسر دانشگاههای علوم پزشکی به روایت تصویر

دومین روز مسابقات فوتسال پسران دانشگاه‌های علوم پزشکی به روایت تصویر

پنج شنبه ٦ اسفند/ مهلت شرکت در بيست و يكمين جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان و کارکنان ستادی وزارت بهداشت تا ۲۸اسفندماه تمدید شد.

آیین اختتامیه سومين دوره مسابقات فوتسال قهرمانى دانشجويان پسر به روایت تصویر

پنج شنبه ٦ اسفند/ دکتر جلال نژادجواد مدير كل دانشجويي وزارت بهداشت با دبيران شوراهاي صنفي خوابگاه‌ها و دانشكده‌هاي دانشگاه علوم پزشكي مازندران دیدار کرد.در اين جلسه که دوساعت به طول انجامید موضوعات و مشكلات حوزه آموزشي و رفاهي دانشجويان بررسي و راهكارهاي اجرایي و پيگيري جهت حل مشكلات موجود مورد بررسي و بحث قرارگرفت.

سه شنبه ۱۱ اسفند/ دبیر شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت از راه‌اندازی كانال ارتباطي الكترونيكی دبيران و كارشناسان شورای انضباطی دانشگاه‌های علوم پزشکی با شورای مركزی انضباطی دانشجویان این وزارتخانه خبر داد.

چهارشنبه ١٢ اسفند/ طی حکمی از سوی دکتر مهدی بحرالعلوم رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، حسین همتی به سمت رییس اداره تبلیغ و ترویج مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت منصوب شد.

چهارشنبه ١٢ اسفند/ همایش ملی هم اندیشی سلامت دانشجویان در مرکز همایش‌های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.این همایش با همکاری مشترک معاونت فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس و معاونت بهداشت وزارت بهداشت و به منظور تشریح سیاست‌ها و برنامه‌های این دو معاونت، وزارت علوم و دانشگاه آزاد اسلامی در راستای طرح تحول سلامت دانشجویان برگزار شد.

چهارشنبه ١٢ اسفند/ دکتر جلال نژادجواد مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت در همایش ملی هم اندیشی سلامت دانشجویی با اشاره به اینکه برای اولین بار در سطح کشور همایشی با موضوع سلامت دانشجویان برگزار می‌شود، ابراز امیدواری کرد این همکاری و همدلی که بین دو وزارتخانه بهداشت و علوم و دانشگاه آزاد اسلامی شکل گرفته باعث شود که به صورت ویژه‌تری به سلامت دانشجویان در کشور توجه شود.

چهارشنبه ١٢ اسفند/ دکتر حسام الدین علامه مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت در همایش ملی هم اندیشی سلامت دانشجویان به تشریح سیاست‌ها و برنامه‌های اداره کل فرهنگی وزارت بهداشت در ترویج فرهنگ سلامت دانشجو پرداخت و به مفاهیم و مصادیق سلامت معنوی افراد جامعه اشاره کرد.

چهارشنبه ١٢ اسفند / دکتر محمدرضا فراهانی معاون فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت در همایش ملی هم اندیشی سلامت دانشجویان با بیان این‌که کاهش نرخ مشارکت اجتماعی در دانشگاه‌ها با افزایش آسیب‌های اجتماعی نسبت معکوس دارد، تصریح کرد: اگر دانشجویان مشارکت فرهنگی، سیاسی و اجتماعی داشته باشند، به لحاظ بینشی دغدغه‌مند باشند و جهان بینی‌شان مبتنی بر یک فرهنگ متعالی باشد، قطعا با آسیب‌های اجتماعی کمتری مواجه می‌شویم و در حوزه سلامت روان مشکلات کمتری خواهیم داشت.

چهارشنبه ١٢ اسفند/ همایش ملی هم اندیشی سلامت دانشجویان به روایت تصویر

پنج شنبه ١٣ اسفند/ برترین های نهمین دوره جشنواره سراسری نشریات دانشجویی کشور معرفی و در آیین اختتامیه این جشنواره مورد تقدیر قرار گرفتند.در آیین اختتامیه این جشنواره از بین 204 نامزد دریافت جایزه از 126 نفر حائز رتبه های اول تا سوم تقدیر شد.

پنج شنبه ۱۳ اسفند/ اختتامیه نهمین جشنواره سراسری نشریات دانشجویی کشور با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم؛ معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت و دست اندرکاران نشریات دانشجویی دانشگاه‌های کشور سیزدهم اسفند ماه در سالن علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد.

پنج شنبه ١٣ اسفند/ مراسم اختتامه نهمین جشنواره نشریات دانشجویی کشور به روایت تصویر

جمعه ۱۴ اسفند/ معاون فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت در آیین اختتامیه نهمین جشنواره نشریات دانشجویی کشور، گفت: آرزو می‌کنم در هیچ کجای این کره خاکی هیچ صاحب قلمی برای بیان اندیشه‌های خود در رنج و زحمت و در حصر و در بند نباشد. آرزو می‌کنم که روزی همه صاحبان قدرت در دنیا اهل قلم را دوست بدارند، از نقدشان نهرساند و اهل قلم در کشور ما بر صدر بنشینند و جایگاه شایسته خود را پیدا کنند.


جمعه ١٤ اسفند/ نتایج انتخابات شورای مرکزی ناظر بر نشریات دانشگاهی وزارت بهداشت اعلام شد. در این انتخابات سه نفر از دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، مشهد و شیراز با کسب بیشترین آرا به عضویت این شورا در آمدند.

انتخابات نمايندگان مديران مسؤول نشريات دانشگاهی دانشگاه هاي علوم پزشكي به روایت تصویر

یکشنبه ۱۶  اسفند/ اولین نشست کارشناسان انجمن‌های علمی‌ دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، با هدف راه‌اندازی و فعال‌سازی انجمن‌های علمی دانشجویی، شانزدهم اسفندماه در محل وزارت بهداشت برگزار شد.در این نشست دکتر حسام‌الدین علامه، مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت، در سخنانی به تشریح ضرورت ایجاد و واگذاری انجمن‌های علمی دانشجویی به معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور پرداخت.

يکشنبه ١٦ اسفند/ مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت در نشست کارشناسان انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با تاکید بر توسعه برنامه‌ریزی شده فعالیت‌های انجمن علمی در سال آینده، اظهارداشت: تاسیس انجمن‌های علمی بین رشته‌ای از اولویت‌‌های برنامه فرهنگی وزارت بهداشت است. قصد داریم اولین المپیاد انجمن‌های علمی دانشجویی را در سال 96 برگزار کنیم و تاکید ما چه در المپیاد و چه در فضای مجازی بر کار عملی در حوزه سلامت است.

یکشنبه ۱۶ اسفند/ مسؤول دبیرخانه انجمن‌های علمی‌-دانشجویی این وزارتخانه درنشست کارشناسان انجمن‌های علمی دانشگاه‌ها گفت: مهمترین ویژگی انجمن‌های علمی دانشگاه‌ها، دانشجویی بودن است و راه اندازی و تقویت انجمن‌های علمی دانشجویی با شعار هر رشته یک انجمن علمی دانشجویی از مهم‌ترین برنامه‌های ما در وزارت بهداشت است.

اولین نشست کارشناسان انجمن‌های علمی دانشگاه‌ها به روایت تصویر

دوشنبه ١٧ اسفند/ نتایج بخش آثار برتر نهمین جشنواره نشریات دانشجویی سراسر کشور در ۲۴رشته اعلام شد. از بین ۱۰۴رتبه و اثر شایسته تقدیر در این بخش، ۳۱مورد مربوط به دانشگاه‌های علوم پزشکی است.

دوشنبه ١٧ اسفند/ نتایج بخش نشریات نهمین جشنواره نشریات دانشجویی سراسر کشور در ۱۴بخش اعلام شد. از بین 70 رتبه و نشریه شایسته تقدیر در این بخش، 21 نشریه مربوط به دانشگاه‌های علوم پزشکی است.

دوشنبه ١٧ اسفند/ نتایج بخش ویژه نهمین جشنواره نشریات دانشجویی سراسر کشور در ۴محور اعلام شد. از بین 23 رتبه و اثر شایسته تقدیر در این بخش، 6 اثر مربوط به دانشگاه‌های علوم پزشکی است.

دوشنبه ١٧ اسفند/ نشریات و آثار منتخب شایسته تقدیر ویژه نهمین جشنواره نشریات دانشجویی سراسر کشور با ۷نشریه و یک اثر اعلام شد.دانشگاه‌های علوم پزشکی در این بخش با دو نشریه از دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و علوم پزشکی تبریز و یک اثر از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان حضور داشتند.

سه شنبه ١٨ اسفند/ تیم فوتسال دانشجویان پسر دانشگاه علوم پزشکی ایلام در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور عنوان قهرمانی و کسب مدال طلای سومین دوره این مسابقات را کسب کرد.این مسابقات با حضور 44 تیم از دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در ساری از 2 تا 7 اسفند به مدت پنج روز برگزار شد و تیم‌های شرکت کننده در این دوره با هم به رقابت پرداختند.

چهارشنبه ١٩ اسفند/ نخستین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با حضور مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت و معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌های مازندران و گلستان و تیم‌ها شرکت‌کننده در ساری افتتاح شد.

افتتاحیه نخستین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی به روایت تصویر

چهارشنبه ١٩ اسفند/ مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت در مراسم افتتاحیه نخستین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، با اشاره به تلاش‌های انجام شده برای برگزاری این دوره از رقابت‌ها اظهار داشت: تلاش‌های زیادی برای برگزاری با کیفیت این دوره از رقابت‌ها توسط مسؤولان وزارت بهداشت انجام شد و آنها برتوسعه ورزش در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی تاکید دارند.

رقابت‌های فریزبی در المپیاد ورزش‌های همگانی دانشگاه‌های علوم پزشکی به روایت تصویر

رقابت‌های دارت و فوتبال دستی در المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی به روایت تصویر

رقابت‌های کبدی در المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی به روایت تصویر

رقابت‌های طناب‌زنی و لیوان‌چینی در المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی به روایت تصویربه روایت تصویر

چهارشنبه ١٩ اسفند/ در پایان رقابت‌های لیوان چینی اولین دوره المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور نفرات برتر این رشته معرفی شدند.

چهارشنبه ١٩ اسفند/ دانشگاه‌های علوم پزشکی اهواز، اصفهان، جهرم و شهید بهشتی تهران به مرحله یک چهارم نهایی مسابقات فریزبی نخستین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که در خزر آبادساری جریان دارد، راه یافتند.

چهارشنبه ١٩ اسفند/ مسابقات طناب‌زنی نخستین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با قهرمانی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار، نائب قهرمانی مازندران و مدال برنز ایلام خاتمه یافت.

پنج شنبه ٢٠ اسفند/ اختتامیه اولین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با حضور وزیر بهداشت و مسئولان ستادی و دانشگاهی، در مجتمع فرهنگی و ورزشی خزرآباد ساری برگزار شد.

پنج شنبه ٢٠ اسفند/ وزیر بهداشت در اختتامیه نخستین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور گفت: رؤسای دانشگاه‌هایی که به دلایل مشکلات مالی در المپیاد ورزش‌های همگانی شرکت نکردند، باید در قبال اعزام نکردن تیمشان پاسخگو باشند و توضیح آنها پذیرفتنی نیست.

آیین اختتامیه نخستین المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان پسر دانشگاه های علوم پزشکی به روایت تصویر 1

 

شماره خبر: ١٣٠١٥٥
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: