عضو شورای مرکزی انضباطی وزارت بهداشت:
به کارگیری مدیران کارآمد و متخصص در حوزه دانشجویی از کارهای زیر بنایی در دانشگاه‌ها است
تاریخ انتشار : شنبه ٢٨ فروردين ١٣٩٥ ساعت: ١٥:٠٩
عضو شورای مرکزی انضباطی وزارت بهداشت گفت:از جمله کارهای اساسی و زیر بنایی که در دانشگاه‌ها باید صورت گیرد، پذیرش و به کارگیری کارشناسان و مدیران کارآمد و متخصص در حوزه دانشجویی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت، دکتر محمدحسن کشاورزی عضو شورای مرکزی انضباطی وزارت بهداشت در حاشیه برگزاری کارگاه آگاه‌سازی و آشنایی دانشجویان با محیط دانشگاهی و قوانین انضباطی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: با توجه به اینکه جوانان آینده سازان و گردانندگان کشور در آینده نزدیک هستند، برقراری ارتباط و شناخت ویژگی‌های دانشجویان ضروری به نظر می‌آید. مسئولان باید با درک و آگاهی بهتر، ابزارهای ارتباطی خود را مطابق با نسل حاضر طراحی کنند، در شرایط کنونی تغییرات آنقدر سریع است که رویه گذشته و نسخه‌های سال‌های قبلجوابگوی نیازهای دانشجویان امروز نیست.

وی همچنین اظهار کرد: در حال حاضر و به تدریج شاهد ورود نسل جدیدی از دانشجویان هستیم که به لحاظ اولویت‌ها، دغدغه‌ها و نیازها با نسل‌های گذشته متفاوت هستند و شناخت، درک، نحوه ارتباط‌گیری و چگونگی انتقال ارزش‌ها و باورها به آنان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. اگر این ارتباط به خوبی برقرار نشود از تفاوت نسل‌ها که در سال‌های گذشته با آن روبرو بودیم به سمت شکاف و تقابل نسل‌ها در آینده نه چندان دور خواهیم رفت، این اختلال در عدم شکل گیری ارتباط مناسب، زمینه ساز تنش بین نسل‌ها می‌شود. پیامد این وضعیت متهم کردن دیگری به بی‌نزاکتی، بی‌ادبی، عدم رعایت اصول اجتماعی و ... خواهد بود، چیزی که در صورت بی‌توجهی به زمینه‌های شکل گیری این وضعیت، اجتناب ناپذیر است.

کشاورزی افزود: افراد توانمند و با تجربه با شناخت بهتر سازمان و محیط سازمانی به مهمترین بخش سرمایه انسانی دانشگاه یعنی دانشجویان توجه ویژه‌ای خواهند داشت تا حرکت شتابان علمی با حفظ آرامش و پرهیز از هر گونه رفتار سطحی و ناآگاهانه که منجر به آسیب‌های جبران ناپذیر به سیستم دانشگاه و در نهایت کشور می‌شود، صورت گیرد.

عضو شورای مرکزی انضباطی وزارت بهداشت تصریح کرد: این نگاه زمینه ساز جلوگیری از فرار مغزها، حفظ حرمت و شأن دانشجویی و رضایت دانشجویان می‌شود. لذا برگزاری پودمان‌ها و دوره‌هایی ویژه دانشجویان جدیدالورود،  کارکنان و حتی اعضای هیات علمی در جهت آگاهی بخشی، حس همدلی و همیاری  ضروری  است.

وی در پایان تاکید کرد: محیط نقش مهمی در بروز و شکل گیری رفتار افراد دارد. باید به این باور برسیم که پازل شخصیت دانشجو با الگو‌گیری از رفتار کارکنان و اساتید تکمیل می‌شود و این محیط پیرامون دانشجو است که به او درس زندگی، متانت، اجتماعی بودن، صبوری و اخلاق حرفه‌ای را آموزش می دهد. بنابراین مشارکت دو گروه یاد شده در کمک به محیطی امن و به دور از تنش، با اهمیت و حیاتی است.

شماره خبر: ١٣٠٧٠٥
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: