اخبار > تا آخرین روز دولت باید مثل روز اول پروژه ها را ادامه دهیم/ شرایط برای ساخت بیمارستان بم باید تسهیل شود

موقعیت: صفحه اصلی > نمایش خبر 


وزیر بهداشت در کرمان:
تا آخرین روز دولت باید مثل روز اول پروژه ها را ادامه دهیم/ شرایط برای ساخت بیمارستان بم باید تسهیل شود
وزیر بهداشت که در بیست و هفتمین سفر کاروان تدبیر و امید به استان کرمان سفر کرده است، صبح امروز در نشست اعضای هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی کرمان و روسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی این استان حضور یافت و پس از شنیدن مشکلات آنها، به ایراد سخنرانی پرداخت.


به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی در این نشست با اشاره به فرارسیدن سالروز ولادت حضرت ابوالفضل(ع) و اعیاد شعبانیه، اظهار داشت: امیدوارم همان گونه که ائمه بزرگوار در راه دین و اسلام از هیچ کوششی دریغ نکردند، ما نیز در مسیر عزت دین، اسلام، کشور و مردم خود از هیچ کوششی فروگذار نباشیم.
وزیر بهداشت ضمن تقدیر از عملکرد و تلاش های رییس و معاونین دانشگاه علوم پزشکی کرمان، گفت: استانهای فارس و کرمان در اجرای طرح آمایش سرزمین از سایر نقاط کشور جلوتر هستند که لازم است همکاری و ارتباطات این دو استان تقویت شود و ارتباط کارشناسان در سطوح پایین تر، ناشی از نگاه عالمانه مسئولان این دانشگاه است.
دکتر هاشمی خاطرنشان کرد: تا آخرین روز دولت و مسئولیت خود باید همانند روز اول اقدامات و پروژه ها را ادامه دهیم و علاوه بر داشتن برنامه های بلند مدت، به اقدامات انجام شده در این دوره نباید اکتفا کنیم.
وزیر بهداشت اظهار داشت: اگر بنا باشد کاری اساسی در جهت توسعه خدمات انجام دهید، اجرا یا آغاز آن را در همین دوره انجام دهید چراکه فرصتی طلایی پیش روی حوزه سلامت قرار گرفته تا مشکلات مردم را کاهش دهیم.
دکتر هاشمی از مسئولان دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی استان کرمان خواست تا در نشست های قطب جنوب شرق کشور، امور قابل تفویض به هیات امناها را شناسایی و فهرست کنند زیرا ضروری است تا امور به محیط واگذار شود.
وزیر بهداشت با اشاره به اقدامات گسترده و کاهش مشکلات بهداشتی و درمانی مردم در مناطق محروم کشور مانند سیستان و بلوچستان، کردستان و لرستان، افزود: تمام مراکز و پایگاه های بهداشت مورد نیاز استان کرمان با تاکید بر مناطق محرومی همچون جیرفت ساخته می شود و مراکز استیجاری نیز خریداری می شوند.
دکتر هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه توسعه فضاهای آموزشی نباید به کیفیت خدمات درمانی مردم خدشه وارد کند، افزود: ابتدا باید به تکمیل و ایجاد بیمارستانها و مراکز درمانی پرداخت زیرا پس از رضایتمندی مردم، توسعه فضاهای آموزشی نیز خود به خود شکل خواهد گرفت.
وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: شرایط برای ساخت بیمارستان بم باید تسهیل شود اما دولت از نظر اقتصادی مشکلات زیادی دارد به گونه ای که از بودجه 210 هزار میلیاردي دولت سال گذشته، 190 هزار میلیارد تومان محقق شد و اعتبارات عمرانی کاهش یافت و البته امسال قرار است در بودجه عمرانی کشور افزایش داشته باشیم.
دکتر هاشمی تاکید کرد: بخش خصوصی باید برای تکمیل و ایجاد مراکز درمانی در مناطق مختلف استان کرمان مانند سیرجان و بم وارد شود و من تضمین می دهم در صورتی که بخش خصوصی پروژهای درمانی را بسازد، از محل اعتبارات عمومی یک برابر بیشتر از ضریب k پرداخت کنیم.
وزیر بهداشت تاکید کرد: نباید از ورود بخش خصوصی ترسید بلکه باید ورود آن را تسهیل کرد زیرا هر چه در این حوزه سرمایه گذاری کنند، به نفع ماست.
دکتر هاشمی در پایان با بیان اینکه در این سفر فرصت کافی برای بازدید از نقاط مختلف این استان نداشتم، گفت: بعد از ماه مبارک رمضان حتما در سفری کاملتر از نزدیک از عملکرد و نتایج تلاش های همکارانم در دانشگاه علوم پزشکی کرمان بازدید می کنم و حضور در شهرستان ها برای روحیه خودمان بسیار موثر است زیرا اثرات و خدمات مدیران و مسئولان را می بینیم.
تاریخ: شنبه ٢٥ ارديبهشت ١٣٩٥  |  ساعت: ٠٩:١٩  |  شماره خبر: ١٣١٧٦١  |  تعداد مشاهده: 222
امتیازدهی

خروج
ارباب رجوع

icon
فرم مشخصات فردی
icon
تماس با اداره شکایات
icon
پرسشنامه ارباب رجوع
icon
ارائه شکوائیه
icon
راهنمای سایت

ارتباط با ما

icon
نشانی هیات مرکزی
icon
پست الکترونیک
icon
آدرس سایت هسته ها
icon
نشانی هسته ها
icon
نظرسنجی
اخبار
گزینش
وبدا
انتصابات
آموزش
فرهنگی
اجتماعی
منوی اصلی
آشنایی با گزینش
قوانین و مقررات
تقویم آموزشی
منشور اخلاقی
نرم افزار راهنما
ارتباط با ما
گالری تصاویر
آزمون آنلاین
ارباب رجوع
فرم مشخصات فردی
نتایج آزمون استخدامی
پرسشنامه ارباب رجوع
ارائه شکوائیه
راهنمای سامانه
احکام و استفتائات
امام خمینی (ره)
مقام معظم رهبری
آیت الله العظمی بهجت
آیت الله مکارم شیرازی
پیوند ها
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
پایگاه اطلاع رسانی دولت
وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی
وزارت بهداشت
نشانی : شهرک قدس ، میدان صنعت، بلوار شهید فرحزادی، خیابان سیمای ایران، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، هیات مرکزی گزینش
طراحی و اجرا : واحد آمار و فناوری اطلاعات هیات مرکزی گزینش وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
بازدید کنندگان این صفحه:
39552
بازدید کنندگان امروز:
472
کل بازدیدکنندگان:
2895181
بازدیدکنندگان آنلاین:
3
زمان بارگذاری صفحه:
0.8112
ثانیه