اخبار > علوم دارویی یکی از حلقه های موثر در تحول نظام سلامت

موقعیت: صفحه اصلی > نمایش خبر 


وزیر بهداشت در پیام خود به شورای آموزش داروسازی عنوان کرد:
علوم دارویی یکی از حلقه های موثر در تحول نظام سلامت
پیام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بیست و هشتمین نشست شورای آموزش داروسازی و تخصصی قرائت شد. به گزارش وبدا ،دکتر حمید اکبری ،قائم مقام معاون آموزشی در ابتدای بیست و هشتمین نشست شورای آموزش داروسازی ...

به گزارش وبدا ،دکتر حمید اکبری ،قائم مقام معاون آموزشی در ابتدای بیست و هشتمین نشست شورای آموزش داروسازی و تخصصی که روز گذشته برگزار شد؛ پیام وزیر بهداشت به این شورا را قرائت کرد.

متن این پیام به شرح زیر است:

با توجه به پیشرفت شگرف و روزافزون  علوم داروسازی در جهان و حضور نخبگان علم داروسازی در کشور ایران، مسلما در چند سال آینده شاهد ترقی هر چه بیشتر این شاخه از علوم پزشکی خواهیم بود. بدیهی است به منظور همگام سازی سطح علمی دانش آموختگان این رشته با تراز های جهانی، بررسی، ویرایش و به روز رسانی دقیق برنامه های آموزشی داروسازی چه در سطح عمومی و تخصصی یکی از اهداف اصلی متولیان این رشته می باشد. از طرفی با توجه به طرح تحول سلامت و نقش برجسته داروسازان  به عنوان یکی از حلقه های اصلی درمان بیماران، تصمیم گیری و سیاست گذاری های آموزشی باید به نحوی انجام گیرد تا شاهد پیشرفت عملکرد و خدمت رسانی داروسازان در حیطه های خدمات درمانی و صنعت داروسازی و کالاهای سلامت محور باشیم.

خوشبختانه با انجام بازنگری برنامه آموزشی دکترای عمومی داروسازی و ارتقای توانایی ها، انتظارات بیشتری از دانش آموختگان این رشته در اجرای برنامه های تحول سلامت از طریق ارتباط موثر با بیمار و پزشک، تجویز منطقی داروها در بیماران بستری و سرپایی و مشاوره دارویی موثر به تیم پزشکی و نیز در صنعت داروسازی از طریق تولید مطلوب داروها و کالاهای سلامت محور و کاهش وابستگی به بازارهای دارویی جهانی و کاهش واردات می رود. بر این مبنا دانش آموختگان این رشته همگام با دانش روز دنیا، آشنایی کامل با کلیه خصوصیات و کاربردهای بالینی داروهای موجود در ایران و جهان، توانایی ارائه اطلاعات دارویی به مردم و بیماران و جامعه علوم پزشکی و تولید دارو و کالاهای سلامت محور (ملزومات دارویی و تجهیزات پزشکی، فرآورده های آرایشی و بهداشتی، مکمل ها، غذاهای رژیمی، فرآورده های طبیعی و مواد خوراکی و آشامیدنی) را دارا هستند.

همچنین با ارتقای برنامه آموزشی مسلما در سال های آتی نقش و حضور داروسازان در بیمارستان های کشور بیشتر مورد توجه قرار خواهد گرفت و جایگاههای کاری برای حضور متخصصین رشته های داروسازی در عرصه های بالینی نیز بیشتر خواهد شد. همچنین لازم به تاکید است که افزایش کیفیت آموزش دانشجویان در سطح عمومی و تخصصی از سیاست های اصلی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بوده و امید می رود با حضور هرچه موثرتر دانش آموختگان دوره های عمومی و تخصصی در خدمت به جامعه و همچنین ارتقای جایگاه علمی کشور شاهد شکوفایی این رشته از علوم پزشکی کشور باشیم.

در این راستا از زحمات همکاران محترم معاونت آموزشی و دبیرخانه شورای آموزش داروسازی و تخصصی این وزارتخانه و همچنین تمامی همکاران محترم، مدیران و اعضای هیات علمی دانشکده های داروسازی کشور در هدایت و اجرای سیاست های فوق الذکر، کمال تشکر و تقدیر را دارم.
تاریخ: چهارشنبه ٤ اسفند ١٣٩٥  |  ساعت: ١١:٠٤  |  شماره خبر: ١٣٧٨٣١  |  تعداد مشاهده: 522
امتیازدهی

خروج
ارباب رجوع

icon
فرم مشخصات فردی
icon
تماس با اداره شکایات
icon
پرسشنامه ارباب رجوع
icon
ارائه شکوائیه
icon
راهنمای سایت

ارتباط با ما

icon
نشانی هیات مرکزی
icon
پست الکترونیک
icon
آدرس سایت هسته ها
icon
نشانی هسته ها
icon
نظرسنجی
اخبار
گزینش
وبدا
انتصابات
آموزش
فرهنگی
اجتماعی
منوی اصلی
آشنایی با گزینش
قوانین و مقررات
تقویم آموزشی
منشور اخلاقی
نرم افزار راهنما
ارتباط با ما
گالری تصاویر
آزمون آنلاین
ارباب رجوع
فرم مشخصات فردی
نتایج آزمون استخدامی
پرسشنامه ارباب رجوع
ارائه شکوائیه
راهنمای سامانه
احکام و استفتائات
امام خمینی (ره)
مقام معظم رهبری
آیت الله العظمی بهجت
آیت الله مکارم شیرازی
پیوند ها
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
پایگاه اطلاع رسانی دولت
وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی
وزارت بهداشت
نشانی : شهرک قدس ، میدان صنعت، بلوار شهید فرحزادی، خیابان سیمای ایران، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، هیات مرکزی گزینش
طراحی و اجرا : واحد آمار و فناوری اطلاعات هیات مرکزی گزینش وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
بازدید کنندگان این صفحه:
29413
بازدید کنندگان امروز:
105
کل بازدیدکنندگان:
2828519
بازدیدکنندگان آنلاین:
10
زمان بارگذاری صفحه:
0.4368
ثانیه