اخبار > توزیع 700 آمبولانس جدید در کشور در ماه آینده/ راه اندازی 39 پایگاه اورژانس هوایی و انتقال 22 هزار مصدوم و بیمار توسط بالگرد های اورژانس هوایی

موقعیت: صفحه اصلی > نمایش خبر 


سرپرست سازمان اورژانس كشور در نماز جمعه این هفته تهران:
توزیع 700 آمبولانس جدید در کشور در ماه آینده/ راه اندازی 39 پایگاه اورژانس هوایی و انتقال 22 هزار مصدوم و بیمار توسط بالگرد های اورژانس هوایی
سرپرست سازمان اورژانس كشور گفت: در حال حاضر اورژانس کشور از پیشرفت و توسعه قابل توجهی برخوردار است به طوری که در سال گذشته با همت وزیر بهداشت و تصویب مجلس، مرکز فوریت‌های پزشکی به سازمان‌های اورژانس تبدیل شد.

به گزارش وبدا، دكتر پيرحسين كوليوند، سرپرست سازمان اورژانس كشور به مناسبت فرارسيدن روز اورژانس در سخنراني پيش از خطبه هاي نماز جمعه اين هفته تهران، اظهار داشت: اورژانس پیش بیمارستانی کشور در سال 54 به عنوان چهارمین اورژانس‌ دنیا در  کشور آغاز به فعالیت کرد و در آن زمان، اورژانس شهر تهران تنها 4 پایگاه داشت.
 
وی ادامه داد: در حال حاضر اورژانس کشور از پیشرفت و توسعه قابل توجهی برخوردار است به طوری که در سال گذشته با همت وزیر بهداشت و تصویب مجلس، مرکز فوریت‌های پزشکی به سازمان‌های اورژانس تبدیل  شد و فعالیت‌های خوبی در اورژانس کشور تا به امروز انجام شده است.
 
فعالیت  39 پایگاه هوایی و 2800 پایگاه زمینی در کشور
دكتر كوليوند با اشاره به تعداد پایگاه‌های اورژانس زمینی و هوایی افزود: در حال حاضر، 2 هزار و 800 پایگاه زمینی، 39 پایگاه هوایی، 270 موتورلانس، 67 دستگاه اتوبوس‌ آمبولانس و 4 هزار و 800 دستگاه آمبولانس در سراسر کشور به مردم خدمت رسانی می‌کنند و به زودی  2 هزار و 400 دستگاه به ناوگان زمینی اورژانس و ظرف یک ماه آینده 700 دستگاه آمبولانس در سراسر کشور اضافه می‌شود.
 
وی تصريح كرد: به برکت طرح تحول نظام سلامت و توجه وزیر بهداشت، 399 اورژانس هوایی با بالگردهای‌ مختلف تاکنون راه‌اندازی و تا به امروز 22 هزار مصدوم با اورژانس هوایی جابجا شده است که 65 درصد از مصدومان‌ مستقیم به اتاق عمل منتقل شده‌اند.
 
دكتر کولیوند‌ ادامه داد: سازمان اورژانس کشور در شرایط بحرانی و حوادث، یکی از سازمان‌های فعال کشور محسوب می شود و پرسنل‌ اورژانس‌ با روحیه جهادی و  نشاط سازمانی مشغول به ارائه خدمت به مردم هستند.
 
سرپرست سازمان اورژانس کشور افزود: پرسنل خدوم‌ اورژانس‌، خدمات خوبی در ایام محرم و صفر، نوروز، طرح زمستانی، تابستانی و شنبه‌ آخر سال ارائه داده‌اند و با آموزش‌های خوب اورژانس شاهد کاهش 35 درصدی مصدومان چهارشنبه‌سوری سال گذشته بودیم.
 
ثبت 7 رکورد در اورژانس کشور به برکت سیدالشهدا
 
وی ادامه داد: در حوادثی مانند ساختمان پلاسکو‌، معدن یورت‌ گلستان‌ و زلزله اخیر کرمانشاه، سازمان اورژانس از جمله دستگاه هاي کشور بود كه خوش درخشيد و توانستیم7 رکورد جهانی را در زلزله‌ اخیر کرمانشاه‌ به ثبت برسانیم.
 
دكتر کولیوند‌ اضافه کرد: در زلزله اخیر کرمانشاه بدون امکانات فرودگاهی‌ 7 هزار و 350 مصدوم را در حالی که 9 ساعت در تاریکی مطلق بودیم‌ به استان‌های کرمانشاه، البرز و تهران بدون هیچگونه‌ تلفات و فوتی‌ منتقل کردیم.
 
سرپرست سازمان اورژانس کشور ادامه داد: خدمت رسانی خوب اورژانس به زلزله زدگان کرمانشاه همه به برکت حضرت سید الشهدا‌ (ع) بود، زیرا ما در آن زمان برای مراسم اربعین‌ همه امکانات را مهیا کرده بودیم و  6 بیمارستان صحرایی در کرمانشاه راه اندازی کردیم که بخش‌های مختلفی مانند رادیولوژی، اتاق عمل و اتاق مراقبت‌های ویژه‌، مهیای‌ ارائه خدمات بهداشتی و درمانی بودند و به مصدومان خدمت رسانی کردیم و هزار و 350 عمل جراحی ظرف 3 روز در مناطق زلزله‌ زده کرمانشاه انجام شد.
 
وی تاكيد كرد: در زمان وقوع زلزله کرمانشاه‌ ما هیچ کمبودی از نظر دارویی و فرآورده‌های خونی نداشتیم و تاکنون نیز هیچ بیماری واگیرداری در مناطق زلزله‌ زده کرمانشاه گزارش نشده است.
 
خدمت رسانی ویژه به بیماران سکته قلبی و مغزی
دكتر کولیوند‌ اطهار داشت: با محصولات دانش بنیان ایرانی کد 247 و 724 را راه اندازی کردیم تا در زمان وقوع سکته‌های حاد مغزی یا قلبی، بیمار مستقیم به بیمارستان های ویژه منتقل شود، به کمک این روش نوار قلب بیماران بلافاصله گرفته و به وسیله پزشک متخصص رويت‌ و در صورت نیاز، بیمار سریعاً‌ به بخش ویژه یا اتاق عمل جهت آنژیوگرافی‌ منتقل می‌شود.
 
سرپرست سازمان اورژانس کشور ادامه داد: از دیگر فعالیت‌های اورژانس‌ کشور، آموزش خودامدادی و دیگر امدادی بوده است که در این طرح، مهندسان، معلمان، طلّاب‌، دانشجویان، رانندگان، نیروهای نظامی و انتظامی، آموزش‌های لازم فوریت‌های پزشکی را دیده‌اند تا شاهد کاهش آسیب و حفظ جان افراد شویم‌.
 
وی با بیان اینکه در بخش ستاد هدایت بیمار به موفقیت‌های خوبی دست یافته‌ایم و با توجه به اینکه نیمی از جمعیت کشور را بانوان تشکیل می‌دهند، بيان كرد: اورژانس‌ ویژه بانوان برای عملیات‌های خاص راه اندازی شده است  و با تربیت بانوان تکنسین، سعی کردیم خدمات قابل قبول و خوبی به بانوان بدهیم.
 
راه اندازی اورژانس ریلی به کمک شهرداری
 
دكتر کولیوند‌ ادامه داد: با حمایت شهرداری تهران برنامه ریزی کرده ایم تا از متروهای‌ تهران رمپی‌ به بیمارستان های ترومای‌ تهران زده شود تا شبکه ریلی به کمک اورژانس‌ کشور جهت انتقال مصدومان بیاید‌.
 
وی با بیان اینکه در حال تقویت اورژانس هوایی تهران هستیم،گفت: تقویت اورژانس هوایی با حمایت شهرداری تهران و هماهنگی قرارگاه‌ ثارالله‌ و نیروی انتظامی در حال انجام است و در همین راستا فعالیت پایگاه اورژانس هوایی تهران نسبت به قبل بهتر شده است.
 
سرپرست سازمان اورژانس کشور در پايان خاطرنشان كرد: امروزه 17 هزار پرسنل اورژانس با روحیه انقلابی، کار جهاد‌ی و نشاط سازمانی مشغول به ارائه خدمات هستند و اورژانس کشور، شهید مدافع حرم و جانباز تقدیم کشور کرده‌ است.
تاریخ: شنبه ٢٤ شهريور ١٣٩٧  |  ساعت: ٠٨:١٥  |  شماره خبر: ١٤٧٠٤٢  |  تعداد مشاهده: 235
امتیازدهی

خروج
ارباب رجوع

icon
فرم مشخصات فردی
icon
تماس با اداره شکایات
icon
پرسشنامه ارباب رجوع
icon
ارائه شکوائیه
icon
راهنمای سایت

ارتباط با ما

icon
نشانی هیات مرکزی
icon
پست الکترونیک
icon
آدرس سایت هسته ها
icon
نشانی هسته ها
icon
نظرسنجی
اخبار
گزینش
وبدا
انتصابات
آموزش
فرهنگی
اجتماعی
منوی اصلی
آشنایی با گزینش
قوانین و مقررات
تقویم آموزشی
منشور اخلاقی
نرم افزار راهنما
ارتباط با ما
گالری تصاویر
آزمون آنلاین
ارباب رجوع
فرم مشخصات فردی
نتایج آزمون استخدامی
پرسشنامه ارباب رجوع
ارائه شکوائیه
راهنمای سامانه
احکام و استفتائات
امام خمینی (ره)
مقام معظم رهبری
آیت الله العظمی بهجت
آیت الله مکارم شیرازی
پیوند ها
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
پایگاه اطلاع رسانی دولت
وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی
وزارت بهداشت
نشانی : شهرک قدس ، میدان صنعت، بلوار شهید فرحزادی، خیابان سیمای ایران، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، هیات مرکزی گزینش
طراحی و اجرا : واحد آمار و فناوری اطلاعات هیات مرکزی گزینش وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
بازدید کنندگان این صفحه:
23617
بازدید کنندگان امروز:
265
کل بازدیدکنندگان:
2784806
بازدیدکنندگان آنلاین:
11
زمان بارگذاری صفحه:
0.9204
ثانیه