اخبار > اعتقاد من به انجمن های علمی، زبانی نیست

موقعیت: صفحه اصلی > نمایش خبر 


سرپرست وزارت بهداشت در نهمین نشست مجمع انجمن های علمی پزشکی:
اعتقاد من به انجمن های علمی، زبانی نیست
سرپرست وزارت بهداشت گفت: اعتقاد من به انجمن های علمی، زبانی نیست بلکه با این اندیشه شکل گرفته و رشد کرده ام. هر وزیر و مسئولی که از ظرفیت انجمن ها در سیاستگذاری های کلان ملی استفاده نکند به بیراهه رفته است

به گزارش وبدا، دکتر سعید نمکی در نهمین نشست کارشناسی مجمع انجمن های علمی گروه پزشکی که در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد، اظهار داشت: اولین تقاضای بنده در سازمان برنامه و بودجه از دکتر سید جلیل حسینی که به عنوان رییس امور سلامت منصوب شد این بود که از گوهر گرانقدر انجمن های علمی گروه پزشکی برای نظام برنامه ریزی در حوزه سلامت، کمک بگیرند.

وی تصریح کرد: تعاریف زیادی برای توسعه، ارائه شده و بارها شنیده ایم که انسان را ابزار توسعه می دانند اما در ادبیات امروز توسعه، انسان توسعه یافته هدف غایی توسعه است و این انسان توسعه یافته، اندیشه توسعه یافتگی را پذیرفته، در کنار دیگران خوب زیستن را تجربه کرده و استفاده از خرد جمعی را به عنوان یکی از اهرم های اصلی زندگی خودش تعریف کرده است.

سرپرست وزارت بهداشت ضمن تاکید بر اهمیت استفاده مسئولان از ظرفیت های انجمن ها، گفت: هر وزیر و مسئولی که از ظرفیت انجمن ها و سازمانهای مردم نهاد علمی و اجتماعی در سیاستگذاری های کلان ملی استفاده نکند، به بیراهه رفته و امیدوارم که بتوانم پس از تایید مجلس در ساختار وزارت بهداشت از ظرفیت گرانقدر انجمن های علمی تخصصی به عنوان اتاق فکر استفاده کنم.

دکتر نمکی با اشاره به برنامه های تقدیمی خود به مجلس گفت: این برنامه ها را بلندپروازانه نوشتم اما نه در تنهایی بلکه فکر کردم بال پروازم شما انجمن های علمی تخصصی، خردمندان و صاحب نظران هستید و این برنامه ها اگر به ظرفیت های انجمن های علمی تخصصی، هیات علمی های دانشگاه های علوم پزشکی و ظرفیت های آشکار و پنهان نظام سلامت توجه کنیم، واقع بینانه است.

سرپرست وزارت بهداشت با بیان اینکه پیشرفت های حوزه سلامت با زحمات وزرای بهداشت سابق، چشمگیرتر از همه حوزه ها است، افزود: در حوزه سلامت دستاوردهایی داشتیم و در بین 23 کشور شرق مدیترانه در بسیاری از شاخص های سلامت، رتبه اول را بدست آوردیم و در کنار توسعه برق و جاده، با 5 دلار فرزندان مان را علیه 6 بیماری مسری مهلک قابل پیشگیری با واکسن، واکسینه کرده و بر تامین سلامت مادران و کودکان تمرکز کردیم اما امروز با چالش جدی در نظام سلامت یعنی بیماری های غیرواگیر روبرو هستیم که وزارت بهداشت در کنترل این بیماری ها بر خلاف کنترل بیماری های واگیردار، کمترین تاثیر را دارد.

تاریخ: شنبه ١٣ بهمن ١٣٩٧  |  ساعت: ٠٨:٢٥  |  شماره خبر: ١٤٩٤٨٠  |  تعداد مشاهده: 86
امتیازدهی

خروج
ارباب رجوع

icon
فرم مشخصات فردی
icon
تماس با اداره شکایات
icon
پرسشنامه ارباب رجوع
icon
ارائه شکوائیه
icon
راهنمای سایت

ارتباط با ما

icon
نشانی هیات مرکزی
icon
پست الکترونیک
icon
آدرس سایت هسته ها
icon
نشانی هسته ها
icon
نظرسنجی
اخبار
گزینش
وبدا
انتصابات
آموزش
فرهنگی
اجتماعی
منوی اصلی
آشنایی با گزینش
قوانین و مقررات
تقویم آموزشی
منشور اخلاقی
نرم افزار راهنما
ارتباط با ما
گالری تصاویر
آزمون آنلاین
ارباب رجوع
فرم مشخصات فردی
نتایج آزمون استخدامی
پرسشنامه ارباب رجوع
ارائه شکوائیه
راهنمای سامانه
احکام و استفتائات
امام خمینی (ره)
مقام معظم رهبری
آیت الله العظمی بهجت
آیت الله مکارم شیرازی
پیوند ها
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
پایگاه اطلاع رسانی دولت
وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی
وزارت بهداشت
نشانی : شهرک قدس ، میدان صنعت، بلوار شهید فرحزادی، خیابان سیمای ایران، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، هیات مرکزی گزینش
طراحی و اجرا : واحد آمار و فناوری اطلاعات هیات مرکزی گزینش وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
بازدید کنندگان این صفحه:
29411
بازدید کنندگان امروز:
100
کل بازدیدکنندگان:
2828514
بازدیدکنندگان آنلاین:
10
زمان بارگذاری صفحه:
0.4836
ثانیه